Українською
Русский
logo firewood

З чого почати?

З чого почати?

Отже, ви зацікавилися виробництвом твердого біопалива. На що варто в першу чергу звернути увагу. Що враховувати при підрахунку рентабельності. Чи варто взагалі починати? Спробуємо відповісти на ці питання на прикладі пресування тирси.

ПЕРШЕ і найважливіше, на що обов'язково варто звернути увагу. Це - сировина. Начебто само собою зрозумілий факт. Однак не поспішайте. У сировині необхідно бути максимум впевненим. Зверніть увагу на таке:

  • скільки вам буде коштувати сировина? Це необхідно для підрахунку рентабельності. При цьому важливо враховувати вартість доставки. Зазвичай, далеко їздити за сировиною (тирса) не вигідно, оскільки насипна щільність більшості продуктів для пресування невелика. Розглянемо на прикладі дрібної тирси. Її насипна щільність близько 190-270 кг / м ³ при вологості 50-70%. Тому якщо автомобіль привіз 8 м³ (1,52-2,16 тонни) сирої тирси, то вважайте що він привіз сировини на 1,3-1,4 т готового брикету або гранули

Тому витрати з доставки 8 м³ тирси рахуються як частина собвартості виготовлення 1,3 тонни брикету або гранули.

  • якщо раптом постачальник відмовиться відвантажувати (в цьому випадку краще мати домовленості з кількома партнерами) де тоді брати сировину? ;
  • великі переробники або постачальники можуть з часом (що в принципі і роблять) перейти на власне виробництво і більше не відвантажувати вам сировину;
  • чи вистачить вам сировини, щоб вийти на рентабельність і прибутковість? Приміром, лінія у вас розрахована на продуктивність 800-1000 кг на годину готового продукту. Але при цьому сировини у вас на 400 кг на годину. Електроенергія, зарплата, оренда та інші витрати відповідно зарахуються витратами на 400 кг а не на 800-1000 кг. Відповідно прибутковість падає.
  • як альтернативу тирсі можна подумати про переробку деревних відходів у вигляді, обапола, обрізків ... Але тоді потрібно докуповувати рубгруппу і враховувати електроенергію для подрібнення.

Підсумовуючи все вищесказане, ви повинні бути впевнені, що у вас буде сировина для виготовлення брикету або пеллет.

ДРУГЕ по важливості це правильно підібрати обладнання. Перед тим як укладати договір на придбання або підготовку обладнання попросіть, щоб вам показали вже працююче виробництво. По-можливості поговоріть з власником такого. Якщо фірма продає обладнання, але не може показати працюючу лінію, будьте обережні. Існує чимало підприємств, які просто стоять. Причина - або нестача сировини або непрацююче обладнання.

ТРТІЙ фактор. Людський фактор. Ви повинні ясно розуміти, що виробництво брикетів або гранул не може бути до кінця автоматизованим, щоб вам не обіцяли. Потрібно обов'язково знати технологію сушіння. За процесом сушіння необхідно постійно стежити, інакше пожежі не уникнути. Тому вимагайте від постачальника обладнання навчання свого персоналу. Монтаж, наладку і запуск обладнання повинен виконувати постачальник, в іншому випадку може бути таке, що, при виникненні проблем з працездатністю устаткування, вам нічого не вдасться довести. Як вже говорилося раніше, є достатня кількість виробництв, що не працюють з даної причини.